Aktualności

Aktualności parafialne na październik 2020

Intencja powszechna na październik, jaką poleca naszym modlitwom papież to -   Misja świeckich w Kościele
„Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety na mocy chrztu w większym stopniu byli włączeni w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.”

  1. 26 września 2020r młodzież naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Infułata A. Setlaka sakrament Bierzmowania. Dziękujmy Bogu za ten szczególny dar. Polecajmy opiece Maryi,  w modlitwie różańcowej tych młodych ludzi, by zawsze i w każdych okolicznościach z odwagą dawali świadectwo swej wiary.
  1. PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.


Są modlitwy nagłe jak pociągi ekspresowe. Są modlitwy krótkie: „Bóg zapłać!”, : Bogu dzięki.”,        „ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”… Są modlitwy długie - nowenny, litanie, różaniec.


Październik to miesiąc modlitwy długiej, nieustające, cierpliwej. Ile jest miłości w cierpliwości? Ile jest miłości w cierpliwości Matki, która przytula do Serca swoje dzieci? Różaniec poprzez swoje tajemnice przypomina nam Ewangelię, czyli ziemskie życie i misję Jezusa Chrystusa.


Dlaczego warto modlić się na Różańcu?? W niecierpliwych, nerwowych dzisiejszych dniach, kiedy nikt na nic nie ma czasu, różaniec uczy zaufania cierpliwej modlitwie, nieustępliwego trzymania się Matki Bożej w każdej sytuacji, w każdym czasie. Maryja zawsze prowadzi nas do Swojego Syna! Nigdzie drogi Chrystusa i Maryi nie łączą się tak ściśle, jak w Różańcu. Maryja żyje tylko i wyłącznie w Chrystusie i ze względu na Chrystusa.


„ Różaniec to nic innego, jak kontemplowanie z Maryją oblicza Chrystusa. Na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa. Jakobyśmy obcowali z Panem Jezusem poprzez Serce Jego Matki.” (J.P.II)


Tak więc, w Różańcu nie możemy pozwolić sobie na bylejakość. Dobra modlitwa różańcowa to nie tylko najpobożniejsze nawet powtarzanie słów, ale zawsze musi to być także wysiłek serca, które stara się w tym czasie „widzieć Jezusa”. A zatem właśnie w taki sposób – serdecznie – módlmy się ustami i sercem!


3. Różaniec to modlitwa indywidualna, rodzinna i wspólnotowa. W tym miesiącu serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo różańcowe do kaplicy w Żabim Rogu na godzinę 17.30, a we Florczakach na godz. 16.40

  1. Ważne daty październikowe to wspomnienie świętych:

1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

4 października – św. Franciszka z Asyżu

5 października -  św. Faustyny Kowalskiej

19 października – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

22 października -  św. Jana Pawła II.


A poza tym pamiętajmy, że 7 października Święto NMP Różańcowej, a niedziela 11 października to XX Dzień Papieski. W tym roku obchodzony pod hasłem TOTUS  TUUS.


  1. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej wracamy do prowadzenia katechez parafialnych:

- w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej w Żabim Rogu - katecheza dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Świętej i ich rodziców,


 -  w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy świętej w Żabim Rogu - katecheza dla uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania


Przypominamy, że:

Dnia 27 każdego miesiąca modlimy się w kaplicy w Żabim Rogu, o godzinie 17.30. Nowenną Gietrzwałdzką. Jest to nasze przygotowanie do obchodów 150 - rocznicy objawień gietrzwałdzkich.
Dzień 30
każdego miesiąca jest dniem indywidualnego czuwania we Wspólnocie Nieustającego Różańca


Polecamy stronę internetową: archwamia.pl – tam znajdziesz aktualności z naszej  diecezji