Aktualności parafialne na styczeń 2021

Intencja powszechna na styczeń, jaką poleca naszym modlitwom papież to -   intencja ewangelizacyjna

„Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii,      w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich”

1. Nowy Rok 2021.

„ Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.

Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło.”

(Kard. Stefan Wyszyński)

2. Ważne daty w tym miesiącu – święta nakazane (obowiązkowe)

1-szego stycznia  - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

6-go stycznia –Święto Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli)

„Trzej mędrcy ze Wschodu – nazywają ich królami, ale można ich nazwać żebrakami. Mędrcem jest bowiem ten, kto potrafi być żebrakiem wobec Pana Boga. Prawdziwi mędrcy, bo zrozumieli, że jedynie Bóg może objawić im prawdę”.

Czym jest mądrość? Jest darem od Pana Boga. O mądrość trzeba żebrać.

Jak wejść na drogę mędrców, nie mylić się i iść w dobrym kierunku? Może zacząć od tego, by rozpoznawać znaki Boże w swoim życiu?”

3. 10-tego stycznia niedziela Chrztu Pańskiego. Ta niedziela liturgicznie kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej śpiewanie kolęd przedłużone jest do 2-go lutego, czyli do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego (popularnie znanej pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej).

4.      W tym roku, w najbliższym czasie  nie będzie  tradycyjnej wizyty  duszpasterskiej, tzw. kolędy.

5.      Przypominamy, że:

Dnia 27 każdego miesiąca modlimy się w kaplicy w Żabim Rogu, o godzinie 17.30. Nowenną Gietrzwałdzką.

Jest to nasze przygotowanie do obchodów 150 - rocznicy objawień gietrzwałdzkich.

Dzień 30 każdego miesiąca jest dniem indywidualnego czuwania we Wspólnocie Nieustającego Różańca.

Polecamy stronę internetową: archwamia.pl – tam znajdziesz aktualności z naszej  diecezji.