Aktualności

Aktualności parafialne na wakacje 2020

Intencja powszechna na lipiec, jaką poleca naszym modlitwom papież to -  Nasze rodziny:


„Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada”.

 

Miłość w rodzinie jest służbą, bo kochać to znaczy wymagać od siebie i od innych Rodzice służą swoim dzieciom radą  i przygotowują do samodzielnego życia (także  religijnego). Dzieci służą rodzicom swą pomocą i wdzięcznością. Wzajemny szacunek uczy miłości do Boga i bliźniego.

Wakacje to czas odpoczynku w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Wakacje to czas wędrówek! Dokąd iść, by nie utracić celu? Co jest tym celem? Jak wędrować, by się nie zagubić? Z kim wędrować,  by dojść do celu? Co zrobić, by nie zmarnować wakacji? Gdy zadajemy sobie takie pytania i gdy przychodzą chwile, że nie wiemy co robić, jest tylko  jedno wyjście: tak postępować, jakby postąpił w tym momencie Jezus, który powiedział: : „Ja jestem drogą” (J14,6)

Trzeba tylko wpatrywać się w Niego i iść za Nim. Jezus wskaże drogę i doda sił. Droga codziennej modlitwy zaprowadzi nas na niedzielną Mszę świętą, gdzie mamy „pokarm”, który doda sił na dalszą wędrówkę. Pan Jezus zachęcał, aby uczyć się od dzieci prostoty, szczerości, ufności. Modlitwa dziecka jest szczera, ufna i prosta. Na czas wakacji (i nie tylko wakacji) uczmy się od jedenastoletniego chłopca (ucznia V klasy) jak uwielbiać Boga, dziękować Mu za wszystko, jak prosić i przepraszać Zachęcam wszystkich: starszych i młodszych do takiej modlitwy:

 

Uwielbiam Cię Boże we  wszystkim co uczyniłeś
w błękicie nieba, który dla mnie stworzyłeś,
w  wietrze, który pomaga płynąć żaglówkom
i w  ziemi, która plony nam daje, i w wodzie, która pragnienie gasi.
Uwielbiam Cię Panie za ogień, który ciepłem otula
i za zwierzynę co po lesie hula.
Bądź uwielbiony w każdym człowieku, który innych przytula,
w miłości,  mądrości i  w oddechu, który we mnie jest. 

Uwielbiam cię Boże, bo Ty mi to wszystko dałeś i stwarzając człowieka od razu go pokochałeś.    

Dziękuję Ci Boże za świat, który dla mnie stworzyłeś
za dobre słowo, którym mnie obdarzyłeś,
za mamę, która mną się opiekuje
i za tatę, który wszystkich spraw dopilnuje,
za siostrę, która czasem mnie denerwuje, ale ją kocham i za to Ci dziękuję.
Dziękuję za brata małego co budzi mnie z rana i zapachem kusi do jego przytulania,
za Nalę, która domu pilnuje i za zachód słońca bardzo Ci dziękuję.
Za pomoc w rozwiązywaniu problemów, gdy mam ich dużo
i za możliwość schowania się w domu przed burzą,
Dziękuję za to, że jestem zdrowy,
i za to że jak potrzebuję rozmowy przysyłasz mi anioły,
i za możliwość chodzenia do szkoły.
 Za wszystkie inne rzeczy, których jest bardzo, bardzo dużo dziękuję Ci Boże tak z całego serca.     

Panie Boże proszę Cię, abyś przedłużył każdy mój dzień, by starczyło mi czasu na wszystkie zaplanowane rzeczy:
- na zabawę z innymi dziećmi,
-na naukę i rozmowę z rówieśnikami,
-na odwiedziny bliskich, których nie ma przy mnie,
- na modlitwę i rozmyślanie.

Proszę Ciebie Panie o zdrowie dla nas wszystkich i o pokój na świecie, bo wojny się boję, o spokojne życie z moimi bliskimi i o to, byś dał mi czas na nacieszenie się życiem proszę Cię Panie.

Przepraszam Cię Boże za moje zachowanie, które nie jest idealne, ale staram się Panie.
 Przepraszam za błędy, które popełniam i za obietnice dane Tobie, których nie spełniam,  za mój zły humor z rana, za krzyk na siostrę, która jest jednak kochana, za lenistwo, które we mnie występuje i za złe słowo, którym innych czasem obdaruję i za to że się denerwuję, i za to że się dumą unoszę.  Dzisiaj za to wszystko Ciebie Panie przeproszę i obiecuję, że pomodlę się do Ciebie, bo chciałbym być w niebie, obok Ciebie. Amen

 

 

Przypominamy, że:

 

 Dnia 27 każdego miesiąca modlimy się w kaplicy w Żabim Rogu, o godzinie 17.30. Nowenną Gietrzwałdzką. Jest to nasze przygotowanie do obchodów 150 - rocznicy objawień gietrzwałdzkich.

 

Dzień 30 każdego miesiąca jest dniem indywidualnego czuwania we Wspólnocie Nieustającego Różańca

 

 

Polecamy stronę internetową: archwamia.pl – tam znajdziesz aktualności z naszej  diecezji